Texas Holdem – najpopularniejsza odmiana pokera

Dziś jest: Poniedziałek, 25 maja 2020, Imieniny: Grzegorza, Leona
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Pieniądze

2012-12-07

Texas Holdem – najpopularniejsza odmiana pokera

Poker został po raz pierwszy opisany już w latach 3-tych XIX stulecia, jednak od tego czasu przeszedł szeroką ewolucję. Rosnąca popularność sprawiła, że w różnych rejonach świata wprowadzano coraz to nowe odmiany, zyskujące mniejszą lub większą popularność w szerokim kręgu graczy.

Na początku XX wieku narodziła się w Teksasie odmiana zwana Texas Holdem, co w tłumaczeniu na polski oznacza dosłownie „teksański klincz”. W latach 60-tych ubiegłego stulecia kilkoro znanych teksańskich pokerzystów rozpoczęło rozgrywki w tej odmianie w kasynach Las Vegas. To zapoczątkowało dynamiczny wzrost popularności tej odmiany gry w Stanach Zjednoczonych, a następnie w Europie, czyniąc Texas Holdem najpopularniejszą obecnie odmianą pokera. Texas Holdem jest między innymi rozgrywany podczas World Series of Poker i World Poker Tour, najbardziej prestiżowych turniejów pokerowych świata. Warto pamiętać, że Texas Holdem jest także najpopularniejszą formą pokera internetowego.

W Texas Holdem grę rozpoczyna się od zagrania tzw. małej i dużej ciemnej (ang. small blind i big blind), czyli stawek granych przez dwóch graczy przed rozdaniem jakichkolwiek kart. Następnie rozdaje się po dwie karty własne. Po tym wydarzeniu następuje seria rozdań kart wspólnych (docelowo jest ich pięć) a także licytacji. Duże znaczeniu ma tutaj umiejętność psychologicznej gry w trakcie licytacji z innymi zawodnikami, a także odpowiednie liczenie możliwych kombinacji.

W związku z powyższym, uzasadnione wydaje się być trenowanie gry w pokera przede wszystkim pod kątem właśnie tej odmiany. Profesjonalni pokerzyści maja już swoje ulubione strategie gry w Texas Holdem. Istotne znaczenie mają karty własne, znane jako ręka. Silna ręka (najlepszym możliwym ustawieniem jest para asów) daje dużo szerszą swobodę w dalszej fazie rozgrywki niż ręka słaba.

Warto wiedzieć, że rozróżnia się kilka rodzajów Holdem'a, do których zalicza się przede wszystkim Limit, Pot limit, no limit i mixed limit. Główne różnice pomiędzy nimi polegają przede wszystkim na sposobie podbijania stawek znajdujących się w puli gry.
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (1)

AutorWypowiedź

Rafał

2015-04-09 20:38:03

Moim zdaniem w przyszłości na pierwszy plan wyjdą mniej popularne odmiany pokera. Najprawdopodobniej będzie to PLO, która ze względu na 4 karty zapewnia większą ilość akcji i większe pule. Zapraszam także na stronę poświęconą tej odmianie - http://www.pokeromaha.pl Pozdrawiam i życzę sukcesów grze.
Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.