Świąteczne zakupy nadzieją dla polskiego biznesu

Dziś jest: Poniedziałek, 25 maja 2020, Imieniny: Grzegorza, Leona
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Pieniądze

2012-12-06

Świąteczne zakupy nadzieją dla polskiego biznesu

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są gorącym okresem w roku dla handlowców. Przedsiębiorcy zajmujący się szeroko rozumianym handlem, albo świadczący usługi, mają nadzieję, że świąteczna atmosfera skłoni klientów do dokonywania zwiększonych zakupów. Dzięki temu ich biznes tylko na tym zyska.

Sezonowa sprzedaż
Najwięcej w okresie przedświątecznym zyskuje biznes związany stricte ze świętami, a więc sklepy i producenci oferujący wyroby świąteczne –dekoracje, bombki, choinki – sztuczne i prawdziwe, wstążki, łańcuchy ozdobne i inne artykuły związane z Bożym Narodzeniem. Na ilość kupujących nie mogą narzekać również i sklepy odzieżowe, z konfekcją skórzaną i wszelkiego rodzaju sklepy z upominkami. Polacy zasilają biznes kosmetyczny w grudniu, kupując swoim bliskim zestawy kosmetyczne, czy perfumy.

Generalnie można powiedzieć, że największe zyski w okresie przedświątecznym notują firmy zajmujące się handlem i dystrybucją towarów konsumpcyjnych. Analizując ich wyniki miesięczne i kwartalne, publikowane w raportach finansowych, wyraźnie widoczny jest skok przychodów ze sprzedaży w ostatnim, czwartym kwartale w roku.

Ile zarabiają przedsiębiorcy na świątecznych zakupach konsumentów?
Biznes świąteczny wart jest bardzo dużo, ale wyłącznie w niektórych branżach działalności. Na przykład, producenci i sprzedawcy mebli ogrodowych nie zarabiają tak spektakularnie dużo, jak na przykład wydawnictwa książkowe, które przed świętami liczą zyski. Handlowcy wyliczyli, że w okresie przedświątecznym wartość sprzedaży w sklepach może wzrosnąć nawet o 50%.

W tym roku zyski handlowców mogą być niższe, z uwagi na dostrzegalne spowolnienie gospodarcze, kryzys, z jakim mamy do czynienia w całej Europie. Polacy jednak całkowicie nie zrezygnują ze zorganizowania tradycyjnych, polskich Świąt Bożego Narodzenia, dzięki czemu sklepy podbudują swoją sytuację finansową. Biznes świąteczny trwa w najlepsze w zasadzie już od listopada. Pierwsze dekoracje związane z Bożym Narodzeniem pojawiły się na rynku po święcie 1 listopada – Wszystkich Świętych.

Giełda w górę
Co roku świąteczna fala zakupowa pozwala poprawić wyniki finansowe firm w Polsce i na świecie. Nie tylko sami handlowcy i usługodawcy zyskują, ale również spółki notowane na giełdzie w Warszawie. Inwestorzy mają nadzieję, że w tym roku również będzie miało miejsce zjawisko tzw. rajdu św. Mikołaja, w wyniku którego akcje spółek zaczną zwyżkować.
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.