Polacy wakacje planują z rozwagą i na własną rękę.

Dziś jest: Poniedziałek, 25 maja 2020, Imieniny: Grzegorza, Leona
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Pieniądze

2013-07-01

Polacy wakacje planują z rozwagą i na własną rękę.

Plany wakacyjne na ten rok deklaruje 28% Polaków. Zdecydowana większość wybierze organizację urlopu we własnym zakresie (86%). Ze zorganizowanych form wypoczynku skorzysta 13% respondentów.


39% ankietowanych wyjedzie w tym roku nad morze. Co piąty Polak spędzi tegoroczne wakacje korzystając z gościny rodziny lub znajomych. 23% wyda na wakacje w tym roku ponad 2000 zł, jednak ponad 38% badanych na urlop przeznaczy od 500 do 1000 zł.

Dokąd na wakacje?
Zdecydowanie w Polskę – wynika ze wskazań respondentów – a najchętniej: nad morze lub jezioro. Najczęstszym kierunkiem wybieranym w tym roku jest tradycyjnie Bałtyk (39%), 16% ankietowanych spędzi urlop nad jeziorem, a 14% w górach. Co piąty ankietowany podczas tegorocznych wakacji skorzysta z gościny rodziny lub znajomych. 15% ankietowany planuje wyjazd za granicę.

Urlop raczej aktywny, ale niezbyt długi
Połowa ankietowanych stwierdza, że spędzi urlop aktywnie, korzystając z różnych form rekreacji. Co czwarta osoba zapytana jak wykorzysta wolny czas podczas wakacji twierdzi, że "odda się leniuchowaniu". Dla ponad połowy respondentów tegoroczny wypoczynek potrwa siedem dni, co czwarty badany będzie przebywać na wakacjach dwa tygodnie.

Za ile na wakacje?
Po budżetach jakie Polacy deklarują, widać że wydatki wakacyjne będą pod mocną kontrolą. 23% zamierza przeznaczyć na ten cel więcej niż 2000 zł, a 12% planuje zamknąć się w kwocie 1500-2000 złotych. Zdecydowana większość chciałaby, aby koszt wakacji nie przekroczyły 1000 zł. Będą to osoby, które prawdopodobnie skorzystają z gościny rodziny.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej
Jak pokazują wyniki Barometru Providenta, większość Polaków o niskich i średnich dochodach spędzi tegoroczne wakacje w domu. Co szósty ankietowanych, który planuje urlop, wyjedzie za granicę. Jak wynika z badań kwotę ponad 2000 złotych na wakacje zamierza przeznaczyć 23% respondentów.

"Barometr Providenta" to cykliczne badanie klientów, które pozwala na lepsze zrozumienie zachowań i decyzji finansowych Polaków. Provident obsługuje aktualnie 829 tysiące klientów w całej Polsce, dzięki czemu wyniki badania pokazują prawidłowości i zachowania, które mogą być charakterystyczne dla Polaków o średnich i niższych dochodach (do 3000 netto na osobę).

*Badanie zostało przeprowadzone w czerwcu 2013 roku, metodą wywiadu telefonicznego CATI, na losowej próbie 500 klientów Providenta.


Informacja prasowa


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.