Jak pomnażać swoje oszczędności?

Dziś jest: Poniedziałek, 25 maja 2020, Imieniny: Grzegorza, Leona
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Pieniądze

2016-02-09

Jak pomnażać swoje oszczędności?

Jeśli wierzyć statystykom to co drugi Polak ma na swoim rachunku bankowym zaoszczędzone pieniądze. Ludzie oszczędzają z różnych powodów. W znacznej ilości przypadków oszczędzają, bo na coś zbierają lub po prostu nie mają na co wydać pieniędzy. Jedni i drudzy niezbyt chętnie decydują się na to, aby ich oszczędności zaczęły na siebie zarabiać i się pomnażały.

Na co decydują się Polacy przy pomnażaniu swoich oszczędności?

Znaczna większość osób, która już się zdecydowała na pomnażanie swoich oszczędności, decyduje się na oferty lokat oszczędnościowych. Nie jest to najbardziej dochodowy sposób powiększania swojego majątku, ponieważ oprocentowanie na takich lokatach jest bardzo małe. Mając zaoszczędzone dziesięć tysięcy złotych na lokacie oprocentowanej na poziomie trzech procent w skali roku zarobimy 300 zł (pamiętajmy, że od tej kwoty musi być jeszcze odprowadzony podatek).Kolejnym popularnym środkiem na powiększenie swoich środków jest inwestycja w obligacje rządowe. Obligacje tego typu są terminowym papierem wartościowy, w którym to państwo deklaruje się zwrócić powierzone pieniądze wraz z odsetkami. Trzeba jednak ostrożnie dobierać  kraje, w których nabywamy takie obligacje. W Polsce możemy swobodnie nabyć obligacje Skarbu Państwa. Oprocentowanie takich inwestycji może być stałe jak i zmienne.

Ostatnią metodą na zwielokrotnienie swoich środków jest zainwestowanie w fundusz inwestycyjny. Statystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się na ten wariant. Powodów jest kilka:

  1. Możliwość zarobienia naprawdę niezłych pieniędzy bez większego wysiłku.
  2. Powierzamy nasze pieniądze specjalistom, którzy najpierw odpowiednio przygotowują się do zainwestowania naszych oszczędności.
  3. Możliwość wyboru pomiędzy różnymi funduszami.
  4. W większości przypadków możemy w każdej chwili zrezygnować z takiego funduszu.

Mamy dużo sposobów na to w jaki sposób będziemy pomnażać pieniądze, którymi dysponujemy. Warto się zdecydować na któryś ze sposobów do powiększenia swoich środków na koncie, dzięki temu możemy zapewnić sobie życie na wyższym poziomie społecznym.

Artykuł powstał przy współpracy z F-Trust


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (2)

AutorWypowiedź

Paweł

2019-01-31 17:34:36

Inwestycja w fundusze inwestycyjne - polecam!!!! W ostatni rok zarobiłem w ten sposób 15% https://funduszopedia.pl/fundusze-inwestycyjne/ryzyko-inwestycyjne/

tom scott

2019-03-28 16:29:33

* Czy szukasz środków finansowych na założenie własnej firmy? ** Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub biznesowych na różne cele? ** Czy szukasz pożyczek na realizację dużych projektów? Email: patfinanceloan01@gmail.com
Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.