Czy Polacy mają poczucie bezpieczeństwa finansowego?

Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021, Imieniny: Pauliny, Tomasza
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Pieniądze

2014-02-25

Czy Polacy mają poczucie bezpieczeństwa finansowego?

Polacy są coraz bardziej świadomi potrzeby zabezpieczenia finansowego. Chociaż najczęściej nie myślimy o celu odkładania pieniędzy czy horyzoncie czasowym, to prawie dwie trzecie z nas uważa, że warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i już dziś oszczędzać z myślą o przyszłości.


Co zrobić, aby w porę zadbać o bezpieczeństwo domowych finansów? Jak dowodzi raport "Postawy Polaków wobec oszczędzania", przygotowany przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy w październiku 2013 r., prawie dwie trzecie badanych deklaruje, że warto odkładać pieniądze, a nie przeznaczać je tylko na bieżące potrzeby. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że trzeba myśleć o swojej przyszłości już dzisiaj.

Oszczędzanie to jednak nie jedyny sposób na zabezpieczenie siebie i swojej rodziny. Równie ważnym aspektem jest planowanie domowych wydatków oraz inwestowanie odłożonych pieniędzy. W tej ostatniej kwestii Polacy kierują się najczęściej własną intuicją i ufają wyłącznie sobie i najbliższym. Choć nasza świadomość ekonomiczna jest coraz większa, warto zawsze skonsultować się ze specjalistą posiadającym szeroką wiedzę na temat finansów osobistych. - Fachowa porada doradcy finansowego może bardzo pomóc w zabezpieczeniu domowego budżetu. Wykwalifikowany specjalista podpowie, w co zainwestować środki, jaki kredyt wybrać i jak zbudować plan oszczędnościowy, by dzieci za kilkanaście lat mogły iść na studia - mówi Łukasz Lefanowicz, prezes GERDA BROKER.

Kim właściwie jest doradca finansowy i jak wygląda specyfika jego pracy? Według Łukasza Lefanowicza obecnie na rynku doradztwa finansowego dominuje model, w którym jedna osoba jest ekspertem od wszystkiego. - To błąd. Profesjonalny doradca powinien skupiać się na swojej specjalizacji - jedna osoba powinna doradzać w kwestii ubezpieczeń, a inna w kwestii inwestowania. Trzeba także podejść do każdego klienta indywidualnie, poznać jego potrzeby i w odpowiedzi na nie dobrać zespół ekspertów dedykowanych danym produktom. Długoterminowa współpraca oparta na wzajemnym zaufaniu pozwoli zabezpieczyć odpowiedni poziom życia klienta nie tylko dzisiaj, ale również w przyszłości na emeryturze.

Wzrost wiedzy i świadomości Polaków sprawił, że firmy finansowe obecne na rynku zaczęły dopasowywać model doradztwa do wymagań odbiorców. Dzięki temu czasy, w których po różne produkty należało iść do kilku instytucji, bezpowrotnie minęły. –Klienci cenią sobie czas i wygodę, dlatego usługi doradców finansowych są w naszym kraju tak popularne. Jako pierwsi w Polsce oferujemy konsumentom pełną gamę rozwiązań finansowych w jednym miejscu. Poza oddziałami, mamy grono mobilnych ekspertów, którzy w miarę potrzeb naszych klientów są do ich dyspozycji w całej Polsce – podsumowuje Łukasz Lefanowicz, prezes GERDA BROKER.
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (1)

AutorWypowiedź

as

2014-02-25 12:14:39

nono najlepiej być pięknym i bogatym
Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.